Başa Dön
Danışma için hafta içi hafta sonu arayabilirsiniz.... Whatsapp Danışma bostancı ayak sağlığı merkezi0507 996 62 62
Bize mesaj gönderin
https://wa.me/905079966262
Çalışma saatleri
Pzt - Cts: 09:30 - 20:00

Limon Yağı

LİMON YAĞI (CITRUS LIMONUM / LEMON PEEL OIL)

Tabia Pure Nature Limon Yağı, ciltiçin iyi bir yağ dengeleyici ve gözenek daraltıcıdır; ayrıca cildin parlaklığını artırıp yenilenmesini sağlar.
 
KULLANIM ŞEKLİ
Masaj yağı olarak; Karışımı hazırlamak için bir miktar taşıyıcı yağa (susam, badem vb.) 3-4 damla limon yağı eklenerek uygulanır. Dahilien kullanım için 1 bardak ılık suya 2-3 damla limon yağı eklenerek kullanılabilir.

Yağ Kullanımı: Cilt üzerinde uygulamak için 2-3 damla Tabia Limon yağı; Tabia Buğday Ruşeym Yağı, Tabia Susam yağı gibi baz yağlar ile karıştırılarak yumuşak hareketlerle yedirilerek sürülebilir.

 

Bazı bilimsel araştırmalarda Limon  Yağının;
• Ferahlatıcı kokusu ile ruh halini yükselterek mide bulantısı  ve kusmayı engellediği, (1)
ileri sürülmüş ve ortaya konulmuştur.
 
(1) Yavari Kia P, Safajou F, Shahnazi M, Nazemiyeh H. The effect of lemon inhalation aromatherapy on nausea and vomiting of pregnancy: a double-blinded, randomized, controlled clinical trial. Iran Red Crescent Med J 2014; 16(3): e14360. 

UÇUCU YAĞ KULLANIM BİÇİMLERİ VE GENEL UYARILAR 
• Uçucu (esansiyel) yağlardan yararlanma düzeyi kullanım biçimine bağlı olarak değişebilir.  Yarar düzeyini artırmak için abartılı kullanım, yarardan çok zarar da verebilir.
• Bu nedenle uçucu yağların kullanımında belli ilkelere uymak gerekmektedir.

1-Tabia Uçucu Yağları katkısız ve saf olarak elde edilmektedir. Bu nedenle geniş alanlarda deriye uygulanırken doğrudan kullanılmamalı taşıyıcı yağlarla mutlaka seyreltilmelidir.
2-Uçucu yağlar etiketsiz şişelere bölünerek kullanılmamalı, küçük çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir.
3-Uçucu yağlar uygulama sırasında gözle temas ettirilmemeli, hepatit, epilepsi, kanser, parkinson, alerji gibi ciddi rahatsızlıkları olanlar önceden mutlaka doktorlarına danışmalıdır
4-Uçucu yağlar ilaç değildir. Doktorunuzun reçete ile yazdığı ilaçların yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.
5-Dahili kullanımda uçucu yağ bir tatlı kaşığına 2-3 damla veya bir bardak meyve suyuna 4-5 damla, ya da çay şekerine 2-3 damla damlatılarak alınabilir. (çocuklarda yarısı)
6-Uçucu yağın kompres yapılarak kullanılması halinde mendil ya da peçeteye birkaç damla damlatılmalı ve gerekli bölgeye bastırılmalıdır.
7-Tabia Uçucu Yağları özellikle aromaterapi amaçlı olarak kullanılırken taşıyıcı olarak da kullanılabilen yağları ile her 100 ml için 5 damla damlatılıp karıştırılarak seyreltilmeli sonra yeterli miktar yağ, dairesel kaydırma ve bastırma hareketleri ile uygulanmalıdır.
8-Tabia Uçucu Yağları’nın salon veya odalarda ortam değiştirici olarak kullanımında koku lambaları üzerine 3-4 damla damlatmak ve lambanın ısıtmasına bırakmak yeterlidir. Birkaç dakika içerisinde ortam, kullanılan uçucu yağın türüne göre; sakinleştirici, dinlendirici, rahat nefes alınmasına yardım eden, sivrisineklerin ve haşerelerin uğramadığı bir niteliğe kavuşur.
9-Hamilelerin kullanmaması tavsiye edilir. Fazla kullanılan kekik yağı tiroid bezinin işlevini artırabilir. Bu nedenle guatr hastaları kullanmamalıdır.
10-Nane uçucu yağı, midelerinde hassasiyet olan veya bağırsaklarda tahriş olan kişilerde zarar verebilir. Aşırı dozdan kaçınılmalıdır. Kramp ve nefes alma güçlüklerine neden olabildiğinden bebek ve küçük çocuklara koklatılmamalıdır.

  Doğal

 Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

 Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.


logo

 

Etiketler: Limon Yağı,tabia Limon Yağı