Başa Dön
Danışma için hafta içi hafta sonu arayabilirsiniz.... Whatsapp Danışma bostancı ayak sağlığı merkezi0507 996 62 62
Bizi arayın
0 216 445 83 80
Bize mesaj gönderin
info@podo-life.com
Çalışma saatleri
Pzt - Cts: 09:30 - 20:00

Granül Sabun

GRANÜL SABUNU

Hassas ve alerjik sıkıntıları olan ciltler için çamaşırlarının temiz doğal bir deterjan ile yıkanması son derece önemlidir. Tabia Granül sabun doğal sabunların birleşiminin granül hale getirilmesi sonucu oluşmuştur. Elde ve çamaşır makinasında yıkamaya uygundur. Temizleme gücü yüksek kalıntı bırakmayan ve tamamen doğal olan bir deterjandır. Bebek çamaşırlarında, hassas giysilerde güvenle kullanılabilir. Çamaşır makinesinde ve elle yıkamaya uygundur. Özellikle yağ lekelerini çıkarmada başarılı sonuçlar vermektedir. Herhangi bir koku ve renk verici kimyasal madde KULLANILMAMIŞTIR.

 

Tabia Granül Sabunu yapımında kullanılan yağlar, fonksiyonel meyvelerin çekirdeklerinden ve tohumlarından süperkritik karbondioksit ekstraksiyonu yöntemiyle, kimyasal solvent kullanılmadan, tam saflıkta elde edilmektedir.
 
KULLANIM ŞEKLİ:
Kutunun üzerinde belirtilen doz çamaşır makinesinde veya elle yıkamada kullanılabilir.

 

DOĞAL SABUNLAR (GENEL BİLGİLENDİRME )

Gün boyu koşuşturdunuz, terlediğiniz, toz, toprakta kaldınız. Duşunuzu alıyorsunuz, sabunlanıyorsunuz ya da şampuanlanıyorsunuz. Peki yıkanırken kullandığınız sabun yada şampuanda bulunan kimyasalların vücuttaki gözeneklere girerek yerleştiğini ve gözenekleri tıkadığını, zamanla da bir çok deri hastalığına neden olduğunu biliyor musunuz?  Oysa vücut temizlensin diye yıkanır. Vücudu temizleyecek temizlik aracı ise cilde yapışıp kalmayacak doğal sabundur. Bu nedenle doğal sabun değerlidir, sağlıklıdır ve yapıldığı yağın özelliklerine göre de cildi nemlendirir, besler ve korur. Ancak tüketici bilincinin oluşmaması, sentetik temizleyicilerin önünü açmaktadır. Bunların ise doğaya ve insan sağlığına zararları çığ gibi büyümektedir. Bu durumda cilt sağlığınızın temizlenirken riske atılmaması için doğallıktan ayrılmamaktan doğal sabunları kullanmak çok önemlidir.

 

Önce bilimsel gerçeği formülleştirelim (YAĞ + KOSTİK = SABUN)


Yani bildiğiniz ve aklınıza gelen tüm yağların kostikle karışımından sabun elde edilir. Doğallık; sabuna katılan kimyasal veya sentetik dolgu yada katkı maddeleri ile yok olur. Örneğin; sabunlarda kullanılan yapay kokular bu kokuları kalıcı kılan özel kimyasal katkı maddeleri sabunların albenisini arttırmak için katılan renk maddeleri, sabunu sertleştiren katkı maddeleri bunlardan sadece bir kaçıdır.

 
Sıvı sabunlar ve şampuanlar sabunun sıvı hali değildir.
 
Tabia sadece yağ ve kostik kullanarak sabun yapmaktadır. Sabun yapımında kullanılan yağlar fonksiyonel meyvelerin çekirdekleri ile tohumlardan süperkritik karbondioksit ekstraksiyonu yöntemi ile elde edilen doğal yağlardır. Sabunlaştırma işlemi sıcak ya da soğuk olarak gerçekleştirilmektedir.

 

 Doğal

 Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

 

logo

Etiketler: Granül Sabun,tabia Granül Sabun